września 22, 2020

Nauka łatwiejsza niż kiedykolwiek tylko z Wydawnictwem NIKO.

Nauka łatwiejsza niż kiedykolwiek tylko z Wydawnictwem NIKO.
Witajcie. 

Wrzesień to nie tylko początek jesieni. To także powrót do szkoły a to zwiastuje naukę. W chwili obecnej nauka jest niestety utrudniona dlatego musimy pomóc dzieciom przetrwać ten ciężki czas wspierając je i pomagając w edukacji. Niestety czasem jest to naprawdę ciężkie. Ale, ale jest na to rada. Wspaniałe książeczki, które wspierają nasze dzieci i pomagają im przyswoić jakże ciężką czasem do zrozumienia wiedzę. 

Dyktanda z nagraniem dla klasy I to świetna książka dla uczniów klas I szkoły podstawowej. 
Książka jest zbiorem dyktand do samodzielnego  napisania i sprawdzenia. 
Książki z serii Dyktanda z nagraniem pozwalają na szybkie i poprawne opanowanie zasad ortografii.
Materiał jest opracowany tak, by uczniowie mogli samodzielnie napisać i sprawdzić swoje dyktanda a pomogą w tym ćwiczenia zawarte w książce oraz nagrane dyktanda, które należy pobrać ze strony internetowej Wydawnictwa NIKO. 
Ważne jest, aby podczas pracy z książką wykonywać zadania w poprawnej kolejności. 
Najpierw należy wykonać ćwiczenia do dyktanda w pierwszej części książki, następnie w drugiej części książki napisać dyktando korzystając z odpowiedniego nagrania dla klasy I, sprawdzić i dokonać poprawy.
Szczegółowe informacje:
autor: Elżbieta Dędza-Mozol
wydanie: 2020 wydanie I
liczba stron: 64 strony
format: 202 x 285 mm
oprawa: miękka klejona

Jest to wspaniała książka dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. 

składa się z trzech części.
- Część I to wprowadzenie wszystkich liter (kolejno – samogłoski, następnie spółgłoski, przy których umieszczane są sylaby, wyrazy oraz proste teksty, w dalszej kolejności wprowadzone są dwuznaki i spółgłoski miękkie),
- Część II zawiera proste, krótkie teksty, bez dwuznaków i spółgłosek miękkich, pojawiają się tu elementy czytania metodą globalną, gdzie obok rysunku znajduje się odpowiedni podpis,
- Część III to zbiór nieco dłuższych czytanek o większym stopniu trudności, zawierających wszystkie litery alfabetu. Teksty pomogą dziecku nie tylko poszerzyć wiedzę o świecie, ale również są podstawą do ćwiczeń słownikowych.

 

Szczegółowe informacje:
Autor: Małgorzata Podleśna
Format: 202x285 mm
Liczba stron: 80
Oprawa: miękka klejona


Książki są naprawdę fantastyczne i już całkiem niedługo znajdziecie u nas konkurs, w którym do wygrania będzie właśnie jedna z tych świetnych książeczek. 

Te i wiele, wiele innych bardzo ciekawych książeczek znajdziecie na stronie Wydawnictwa NIKO


września 22, 2020

Nasza opinia o wspaniałym piśmie edukacyjnym dla dzieci.

Nasza opinia o wspaniałym piśmie edukacyjnym dla dzieci.
Witajcie kochani.


Dzisiaj nadszedł wyjątkowy dzień. Mam ogromną przyjemność zrecenzować dla Was najnowszy numer kultowego czasopisma dla dzieci. 


Świerszczyk  bo o tym czasopiśmie mowa to kultowa gazetka dla dzieci, którą najmłodsi czytają z wypiekami na twarzy. Kiedyś, w czasach mojego dzieciństwa był to wspaniały tygodnik, teraz jest to kultowy miesięcznik- ukazujący się najdłużej w Europie. Już od siedemdziesięciu pięciu lat zachęca dzieci do pogłębiania wiedzy i odkrywania tajników potęgi jaką jest nauka. 

Wydawane jest nakładem Wydawnictwa Nowa Era, które kojarzy nam się z podręcznikami oraz książkami szkolnymi, myślę więc iż dlatego przede wszystkim stawia ma wszechstronność. 
Dzięki takiej wszechstronności dzieci poszerzają wiedzę, ćwiczą czytanie, rozwijają kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia. I do tego daje świetną zabawę. 

Miesięcznik w szczególności kierowany jest do dzieci w wieku 5+. Na gazetkę składa się aż 52 strony zapełnione po brzegi tym, co dzieci kochają:
- wspaniałe, wciągające opowiadania,
- ciekawe komiksy, 
- super wierszyki,
-  teksty idealne do czytanie ze zrozumieniem, 
- łamigłówki,
- krzyżówki,
- zagadki logiczne,
- zabawy.
W żadnym z numerów nie powtarzają się treści a to jest świetne. Co najbardziej przemawia za ŚWIERSZCZYKIEM:

- „Świerszczyk” uczy kojarzenia faktów, porównywania i wnioskowania, rozwijania myślenia przyczynowo- skutkowego, kształtowania nawyku uważnego czytania, 
- „Świerszczyk” rozwija zdolności matematyczne, logiczne myślenie i spostrzegawczość, uczy właściwej interpretacji treści i pomaga trenować pamięć,
- zawiera receptę na problemy z czytaniem, 
- „Świerszczyk” dostarcza pomysłów na mądre i produktywne spędzanie czasu. Czasopismo zawiera nie tylko wartościowe, dostosowane do wieku dzieci teksty i stymulujące rozwój mózgu zagadki, krzyżówki i łamigłówki, ale także propozycje zabaw plastyczno-technicznych,
- „Świerszczyk” uczy kojarzenia faktów, analizy i syntezy wzrokowej, porządkowania elementów, zachęca do logicznego myślenia, liczenia, wyciągania wniosków, rozwija myślenie przyczynowo - skutkowe,
- ćwiczenia z koordynacji wzrokowo- ruchowej, 
- „Świerszczyk” publikuje tylko najlepsze teksty. Gwarantują to nazwiska twórców: wielokrotnie nagradzanych, wyczulonych na dziecięce emocje i piszących piękną polszczyzną,
- najlepsi ilustratorzy. 

Także sami widzicie, że gazetka jest warta uwagi. Gorąco ją Wam polecam. Jest naprawdę świetna. 

września 17, 2020

Szkoła na 5 tylko z książeczkami od MD Monika Duda.

Szkoła na 5 tylko z książeczkami od MD Monika Duda.
Witajcie.

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać bardzo fajne książki, które niewątpliwie wspomogą naukę dziecka w wieku 5- 9 lat. Morskie Cyferki, Misie Urwisie, Literki i Cyferki, Sówki Mądre Główki oraz Szlaczki ze Smokiem to wspaniałe i mądre książeczki. 
MORSKIE CYFERKI to wspaniała i jakże kolorowa książeczka edukacyjna, która jak sama nazwa mówi, stworzona jest do nauki cyferek.
 W środku znajdziemy różnorodne zadania do wspólnego 
 rozwiązywania, ciekawe łamigłówki oraz ukochaną przez wszystkie dzieci wkładkę z naklejkami.
Morskie Cyferki
Wydawnictwo MD Monika Duda
Liczba stron: 32+wkładka z naklejkami
Oprawa: zeszytowa
Cena: 8,60 zł.Szlaczki ze smokiem to idealna propozycja dla dzieci, które dopiero wkraczają w świat szlaczków i literek oraz rozpoczynają swoją przygodę z nauką pisania. Będzie to doskonała propozycja dla dzieci w wieku 4+. Może być doskonałym zeszytem ćwiczeń do nauki pisania literek oraz szlaczków. Z książką dziecko może świetnie ćwiczyć alfabet. Wspaniałe, żywe kolory okładki przyciągają wzrok dziecka a przyjazny smok zachęca wszystkich do wspólnej nauki przez zabawę. Książka jest w rozmiarach A4. W książeczce zawarte są wszystkie literki alfabetu, szlaczki oraz wyrazy mama, tata, dom, Olek. Do tego oczywiście cena jest bardzo zachęcająca.


Kolorowanki ze smokiem
Wydawnictwo MD Monika Duda
Oprawa: miękka
Format: A4
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Cena: 5 zł.Misie Urwisie to kolejna bardzo fajna książeczka, która może zainteresować malucha.
Bardzo ciekawa propozycja od Wydawnictwa MD Monika Duda skierowaną do dzieci rozpoczynających przygodę z literami oraz cyframi.
W książeczce możemy znaleźć 32 strony z zadaniami dla najmłodszych dzieci.
Jest wspaniałą do nauki pisania literek i cyferek. Super do przyzwyczajenia i pojednania dziecka z pisaniem.
Misie Urwisie. Nauka pisania literek i cyferek.
Wydawnictwo MD Monika Duda
Liczba stron: 36
Oprawa: zeszytowa
Cena: 7, 50 zł.  Jest to super propozycja edukacyjna dla dzieci, które uczą się pisania literek oraz cyferek. W książeczce znajdziemy również ciekawe, rozbudzające wyobraźnię i kreatywność zadania dla najmłodszych.


Literki i cyferki to książeczka, która łączy w sobie to co lubimy najbardziej- naukę i zabawę. Jest bardzo dobrą książeczką, ktora wprowadzi malucha w świat liczenia i pisania. Zadania i rebusy zapewniają świetna zabawę i są ekstra ćwiczeniami na logiczne myślenie.
Literki i cyferki. Nauka i zabawa.
Wydawnictwo MD Monika Duda
Liczba stron: 36
Oprawa: zeszytowa
Cena: 6,99 zł. 

Zachęcam Was do wspólnych zabaw i ćwiczeń z dziećmi. Im wcześniej zaczniemy, tym lepsze efekty osiągniemy. Ważne jest, by dziecko miało szanse wcześnie poznawać święta liter i liczb. Rozpisywanie rączki oraz wesoła nauka to najlepsze co możemy oferować dziecku.
Warto mieć książeczki z Wydawnictwa MD Monika Duda. To świetna alternatywa dla naszych dzieci, wspaniała zabawa i wiele wiele nauki. Dzieci mają wiele frajdy a my- mamy chwilę dla siebie.

Polecam. Naprawdę warto skorzystać z ich szerokiej oferty i za niewielkie pieniądze dać dziecku masę radości i zabawy.

Książeczki zostały wydane przez


Copyright © MAMUSIOWY ŚWIAT , Blogger