kwietnia 30, 2021

Wspaniałe przygody Muminka w Opowiadaniach z Doliny Muminków. Nasza recenzja.

Witajcie. 

W dzisiejszej recenzji chcielibyśmy zaprezentować Wam książeczki, które są bardzo bliskie naszym sercom. Zarówno ja, ale i  też dziewczynki pokochałyśmy je miłością bezgraniczną. Codziennie przed snem, bierzemy jedną z książek do ręki i z wypiekami na twarzy czytamy ciekawą, pełną przygód historię z magicznej Doliny, gdzie zamieszkują wspaniałe stworzonka. 


Każda z historii o Muminkach jest piękna, każda jest wzruszająca i każda jest ciekawa. W nasze ręce tym razem wpadły trzy książeczki opowiadające o Muminku i  jego rodzinie. Są to :


W Dolinie Muminków świeci słońce. To idealna pogoda, by przeżyć wspaniałą przygodę. Muminek jest szczęśliwy, gdyż całą rodziną wybiorą się w podróż na Samotną Wyspę. aby szukać SKARBU! Ale kiedy wreszcie są gotowi do drogi, zapada noc. Czy uda im się znaleźć skarb gdy zapadł zmrok i świat oświetla tylko blask księżyca? 


Seria/cykl: MUMINKI, OPOWIADANIA Z DOLINY MUMINKÓW
Autor: Tove Jansson
Tłumacz: Zuzanna Naczyńska
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 14.04.2021
Pewnego dnia Muminek natrafia przypadkiem na piękny, lśniący kamyk.  Panna Migotka i Ryjek nie mają żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości, że jest to gwiazdka z nieba, która spadła wprost na ziemię Doliny Muminków. A taka gwiazdka może spełnić życzenie tego, kto ją znalazł! Ale wybrać tylko jedno życzenie wcale nie jest łatwo... Czy Muminkowi uda się zdecydować, o co ma poprosić, zanim kamyk straci blask?


Seria/cykl: MUMINKI, OPOWIADANIA Z DOLINY MUMINKÓW
Autor: Tove Jansson
Tłumacz: Zuzanna Naczyńska
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 14.04.2021Dolinę Muminków pokrywa śnieg. Mieszkańcy pogrążeni w zimowym śnie. Obudzą się, gdy nadejdzie wiosna a dźwięk wyda katarynka Too-tiki. Jednak Muminka wyrywa ze snu jakieś skrzypienie. Czy wystarczy mu odwagi, żeby sprawdzić, co wydaje ten dziwny odgłos? I jakie niespodzianki czekają go, gdy zdecyduje się wyjść z domu?


Jest to przeurocza opowieść wprost z ukochanej, uwielbianej przez dzieci Doliny Muminków.  Będzie to wspaniała lektura dla całej rodziny. Uwielbiamy ją czytać przed snem. Stanowi także świetny punkt wyjścia do wartościowych rozmów z najmłodszymi. Seria/cykl: MUMINKI, OPOWIADANIA Z DOLINY MUMINKÓW
Autor: Richard Dungworth, Tove Jansson
Tłumacz: Regina Mościcka
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 14.04.2021

Książki są przepięknie ilustrowane, wspaniale napisane i cudownie wydane. Każda ilustracja jest kolorowa, każda łudząco podobna do tego, co oglądaliśmy na ekranach telewizorów. Książki nie są obszerne więc z łatwością możemy je zabrać, gdzie tylko chcemy. Bardzo szybko się je czyta. Stanowią idealną lekturę przed snem. 
Polecamy je każdemu, kto tak jak my uwielbia Muminki :) Książki zostały wydane nakładem Wydawnictwa HarperKids

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Mamusiowy Świat , Blogger