lipca 30, 2020

EKOBOHATER.. Możesz nim zostać i Ty!!!

Witajcie.

Kochani moi jakiś czas temu pisałam Wam, że razem z dziewczynkami miałyśmy ogromny zaszczyt zostać ambasadorkami marki ADAMIGO. Jesteśmy z tego powodu naprawdę szczęśliwe. Otrzymałyśmy naszą paczkę ambasadorską a w  niej super gry, które możemy Wam przedstawić. Dzisiaj będę dla Was recenzować właśnie jedną z nich. Mowa o grze EKOBOHATER. 


ALE, ALE...... Zanim zacznę Wam opisywać grę powiem Wam kilka słów o firmie ADAMIGO.
Firma ADAMIGO działa na rynku od 1982 roku. Zajmuje się produkcją gier planszowych oraz artykułów dla dzieci. Gry edukacyjne stanowią bezcenną pomoc w nauce, poprzez łączenie nauki i zabawy. Gry produkowane przez firmę ADAMIGO dopracowane są pod względem merytorycznym, ponadto mają bardzo atrakcyjny wygląd. Rekomendują je logopedzi i pedagodzy, ponadto cieszą się dużym zaufaniem, satysfakcją rodziców,opiekunów oraz zadowoleniem dzieci z doskonałej zabawy.


A wracając do wcześniejszego tematu nie będę tutaj pisać długich wstępów o tym jak być EKO, itd bo Wy sami doskonale wiecie. Jedyne co mogę to pokazać Wam, to jak można wspaniale bawić się a przez tą zabawę uczyć dzieci ekologii w sposób bardzo prosty. Firma ADAMIGO wydała wspaniałą grę która zapewni całej rodzinie świetną zabawę i zachęci do dbania o środowisko. 


Gra umieszczona jest w kartonowym pudełku, które zawiera:
- planszę, 
- pionki, 
- 24 żetony obrazujące różne śmieci, 
- kostkę do gry, 
- instrukcja,
- kartonowe kontenery.
W grę można grać różnorako. Głównym celem i tematem przewodnim gry jest zapoznanie się i zaprzyjaźnienie na dobre z tematem ekologii. 



Zacznijmy od tego, do kogo kierowana jest ta gra. Mogą w nią grać dzieci powyżej 3 lat, co nie znaczy, że młodsze nie mogą, bo mogą, tylko musimy tak zmodyfikować jej zasady, by były adekwatne do wieku gracza. Uważam, że jest to świetna gra również dla dorosłych- wraz z dziećmi przypominamy sobie zasady ekologii. A nóż może dowiemy się czegoś nowego- w końcu człowiek uczy się całe życie. 

TROCHĘ O ZASADACH GRY...

Głównym zadaniem graczy jest zebranie z planszy różnego rodzaju śmieci np.: puszek, starych gazet, butelek, plastikowych opakowań. Wygra ten, kto jako pierwszy posegreguje i wyrzuci śmieci do pojemnika w odpowiednim kolorze.
Przed przystąpieniem do gry wszystkie żetony losowo rozmieszczamy na planszy. Nie ma żadnych konkretnych wymagań w jakim szyku mają zostać rozmieszczone. Zasada jest jedna- na jednym polu może być tylko jeden żeton, pionki natomiast muszą zostać ustawione na polu START. 
Kto zaczyna grę? Dobre pytanie.... A może ten kto ostatni biegał wynosić śmieci... Pierwszy gracz rzuca kostką i przesuwa się o tyle pól ile oczek wyrzucił. Mamy tutaj dowolność poruszania: możemy iść w prawo czy w lewo, jak chcemy. Możemy nawet się cofać tylko nie możemy stanąć dwa razy na tym samym polu. Jeśli na naszym polu jest żeton, podnosimy i kładziemy przed sobą. Gracz z 6 żetonami udaje się do pola SEGREGACJA ŚMIECI . 

WAŻNA ZASADA!!!
Jeśli graczy jest 4 wówczas śmieci segregujemy gdy zbierzemy 6 żetonów, jeśli graczy jest 3 w chwili gdy mamy 8 żetonów a jeśli 2 to w momencie, gdy uzbieramy ich aż 12. 

Gracz, który dotrze do pola SEGREGACJA ŚMIECI, musi się ich pozbyć. By to zrobić, podczas swojego rzutu kostką wrzuca żetony do pojemnika odpowiadającego liczbie wyrzuconych oczek, np.
I OCZKO- PAPIER,
II OCZKA- SZKŁO,
III OCZKA- METAL I PLASTIK,
IV OCZKA- ODPADY BIODEGRADOWALNE,
V OCZEK- PRZEPADA KOLEJKA,
VI OCZEK- GRACZ SAM DECYDUJE GDZIE WYRZUCI SWOJE ŚMIECI. 

Do kosza wrzucamy tyle żetonów, ile chcemy. Jeśli np. wyrzucimy I wówczas możemy wyrzucić dowolną liczbę żetonów. 
Wygrywa ten, kto jako pierwszy prawidłowo pozbędzie się wszystkich swoich żetonów.


Gdy natomiast odwrócimy planszę z grą zobaczymy porządną rozkładówkę segregowania śmieci. Jest świetna. Sami możemy sobie przypomnieć co, gdzie powinniśmy wrzucać i przy okazji przyswoić dzieciom zasady EKOLOGII.
I tutaj pojawia się kolejna możliwość zabawy. Wystarczy czytać dziecku nazwy odpadów a ono nich znajdzie żeton z rysunkiem. Potem już można samodzielnie segregować. 
I tutaj muszę przyznać, że właśnie ten rodzaj gry najbardziej przypadł do gustu dziewczynkom- odnajdowanie odpadów, dopasowanie ich do odpowiedniego koloru a potem wrzucenie do odpowiedniego pojemnika. Wspaniale spędzamy czas z tą grą. 
Bardzo ją cenimy za ogromne walory edukacyjne, rozwija świadomość ekologiczną jednocześnie przekazując obszerną wiedzę na temat segregacji śmieci, rozwija logiczne myślenie i daje wiele radości. Jest świetna! Dajemy jej 10/10. 


Gra została wydana nakładem ADAMIGO


1 komentarz:

Copyright © Mamusiowy Świat , Blogger