Witajcie.
Któż z nas nie lubi słodyczy. Osobiście jestem wielką fanką słodyczy, które są zdrowe. Choć wiadomo, każdemu zdarzy zjeść się coś niezdrowego :)
W tym wszystkim także jestem ogromną fanką miodu. Miód kocham szczerą, prawdziwą miłością i przemycam go zazwyczaj wszędzie tam, gdzie tylko mogę: do ciast i ciasteczek, do herbaty, do kawy, do mleka, kremów do ciast i itp.- ogólnie mówiąc zastępuje nim cukier.
Ponieważ wszystkim znane są wspaniałe własciwości miodu bardzo często przygotowuje sobie domowe maseczki i peelingi na bazie tego właśnie składnika. Tylko jak zwykle jest jedno ale.... Jak znaleźć ten właściwy miód, który okaże się miodem prawdziwym a nie jak to powiadał mój dziadziuś "miodem oszukanym". Podobno misie tylko potrafią taki wybrać ;). Ostatnio udało mi się znaleźć miód wspaniały.
Miody Huzar bo oczywiście o nich mowa okazały się być strzałem w dziesiątkę.
Huzar to firma rodzinna istniejąca na rynku od 20 lat. Firma od dwudziestu lat oferuje miody z polskich i zagranicznych pasiek. Pasiek, które znajdują się w najbardziej ekologicznych miejscach. Oprócz wspaniałych tradycyjnych miodów firma Huzar oferuje nam wspaniałe miody pitne oraz najlepszej jakości syropy słodzące.
Ponieważ miałam okazję spróbować kilka z nich z chęcią Wam o nich opowiem.
Miód hiszpański lawendowy.
Miód pochodzi z nektaru kwiatów lawendy. Miód ma kolor złocisty i wspaniały, delikatny aromat kwiatów lawendy. Jego intensywny smak pozostaje w ustach na długo. Miód lawendowy należy do miodów o najwyższej jakości.
Miód lawendowy ze względu na dużą zawartość olejku eterycznego charakteryzuje się działaniem antyseptycznym, dlatego barto go stosować w leczeniu stanów zapalnych dróg oddechowych. Działa wspomagająco w leczeniu grypy, przeziębienia, chorób układu oddechowego, jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc. Wykazuje działanie również działanie rozluźniające, uspokajające i obniżające ciśnienie krwi co korzystnie wpływa na organizm przy w schorzeniach serca i układu sercowo-naczyniowego, w tym miażdżycy naczyń wieńcowych, nerwicy serca i nadciśnieniu. Skuteczny w przypadkach bezsenności i bólu głowy. Wykazuje pozytywne działanie na układ trawienny, nerki oraz drogi moczowe. Jest także skuteczny w przypadkach chorób pasożytniczych.
Ponieważ zbawiennie wpływa na cerę i wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe raz- dwa razy w tygodniu robię sobie domową maseczkę z miodu lawendowego.
Domowa maseczka z miodem lawendowym.
-łyżeczka kefiru lub jogurtu naturalnego,
- łyżeczka miodu lawendowego Huzar.
Wszystko mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji, nakładamy na twarz, po 10 minutach zmywamy z twarzy. Skóra jest aksamitna, delikatna i świetnie nawilżona.
Ponieważ lawenda działa niezwykle uspokajająco właśnie ten rodzaj miodu dodaję sobie do kawy.
Moja ukochana mrożona kawa z miodem lawendowym- relaks i odprężenie.
Wystarczy, że zrobicie sobie swoją ulubioną kawę ( ważne by była bez fusów), dodacie mleko, kilka kostek lodu, łyżkę miodu lawendowego Huzar i gałkę ulubionych lodów. Mniam mniam :)
Często też by mieć spokojny sen miód ten dodaje do kakao lub herbaty, którą piję przed snem. Smak jest wspaniały.
Miód spadziowy.
Hiszpański miód spadziowy pochodzący ze spadzi liściastej. Ma kolor brązowy. Świetny w leczeniu górnych dróg oddechowych. Bardzo lubimy go popijać z ciepłym mleczkiem i zajadając ciasto drożdżowe.
Bardzo ciekawą informacją jest to, że jest bardzo skuteczny w leczeniu dolegliwości układu pokarmowego.
" Gdy cię boli brzuszek koleżanko, kolego
Pojedź od Huzara miodu spadziowego
Oczywiście Hiszpańskiego " ;)
Miód akacjowy.
Miód akacjowy nektarowy pozyskiwany z kwiatów akacji, barwy słomkowej. Jest bardzo aromatyczny i słodki w smaku-zawiera wiele fruktozy. Szczególnie uwielbiany przez naszych milusińskich. Dziewczynki bardzo lubią ten rodzaj miodku. Często zajadają miodek akacjowy z chlebkiem i twarogiem.
Przyznam się, że często dodaję go również do naleśników.
"Akacjowe naleśniki"
Składniki:
-szklanka mąki,
-szklanka mleka,
-pół szklanki wody gazowanej,
- jedno jajko,
- 1-2 łyżki miodu akacjowego Huzar,
-olej do smażenia.
Obłędne, delikatne naleśniki, bardzo aromatyczne. Moje dziewczynki się nimi zajadają.
Ten rodzaj miodu działa osłonowo na jelita i żołądek- ostatnio mówiłam Wam, że mam stan zapalny zęba. Okazało się, iż jest to zapalenie , które muszę leczyć antybiotyk. Miodek działa osłonowo. Czyli jest czymś w rodzaju naturalnego probiotyku w słoiku ;). Zapobiega także powstawaniu kamieni w organizmie. Spożywanie miodu akacjowego wskazane jest w stanach zmęczenia i wyczerpania- u nas mam to codzienność więc mamy naturalne lekarstwo ;).
Miód wielokwiatowy.
Nektarowy miód wielokwiatowy z polskich pasiek. Miód ten charakteryzuje się tym, że powstaje z nektaru kwiatów a swą barwę uzależnia od tego z jakich kwiatów i w jakim czasie został zebrany pyłek. Miód jest niezwykle aromatyczny a smak ma nieziemsko łagodny. Miody wielokwiatowe zalecane są osobom, które cierpią z powodu wszelkich alergicznych chorób dróg oddechowych m.in. astma oskrzelowa i katar sienny. Działa pozytywnie na wątrobę, detoksykuje organizm. Polecany w chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych. Dzięki zawartości cennych składników polecany dla osób wyczerpanych zarówno fizycznie jak i psychicznie.
W kuchni również znajduje szereg zastosowań: można nim słodzić kawę, herbatę, dodawać do ciast. Ja codziennie rano zaczynam dzień od szklanki cieplej wody z cytryną i miodem wielokwiatowym. Świetnie pobudza, eliminuje toksyny i daje siłę.
Dodatkowo zdradzę Wam, że dwa razy w tygodniu robię domowy peeling z miodu wielokwiatowego i kawy.
Domowy peeling.
-dwie łyżki fusów z kawy,
-dwie łyżki miodu wielokwiatowego Huzar.
Łączymy ze sobą i robimy peeling. Wspaniale usuwa martwy naskórek, pobudza krążenie, nawilża.
Jak widzicie kochani miód to samo zdrowie. Szczególnie ten od firmy Huzar, który jest miodem naturalnym, wyselekcjonowanym, z ekologicznych regionów. Smak wspaniały, który przenosi mnie do czasów dzieciństwa. Jest szczególnie ważny dla nas-kobiet- okazuje się, że to źródło młodości i piękna- naturalny sekret na piękny wygląd i broń, która pozwoli przez długie lata cieszyć się zdrowiem.
To co? Pora na miód ;)
Od Huzara miody zajadamy
Więc zdrowie jak koń mamy.
W zimie i w lecie na miód jest pora
Żeby nie kisić się w kolejce do doktora ;)
I tym oto optymistycznym akcentem zapraszam wszystkich na stronęHuzar.
Zapoznajcie się z ich ofertą i smacznego ;)
Kochani zdrowie najwalniejsze a tam jest mnóstwo zdrowia ;)
Składam serdeczne podziękowania firmie Huzar.
Serdecznie dziękuję za uwagę i poświęcony czas. Zapraszam do komentowania.
Pozdrawiam.
Ewelina
A z jakiego kraju pochodzi miód akacjowy, jaki opisujesz? Z Polski? Z Hiszpanii?
OdpowiedzUsuńCzy są to miody z gospodarstw ekologicznych?
Uwielbiamy miód i często gości na naszym stole. Ale nigdy nie próbowaliśmy miodu z kwiatów lawendy.
OdpowiedzUsuńKilkukrotnie miałam miód wrzosowy - jest przepyszny, a konsystencję ma zupełnie inną niż np. rzepakowy, spadziowy czy też lipowy.
OdpowiedzUsuńZnam i lubię te miodziki ;-)
OdpowiedzUsuńJa mam na szczęście pszczelarza z mojej dawnej wioski to jest dojście do miodu ^^
OdpowiedzUsuńU nas miód jest codziennie w użytku w sezonie jesienno-zimowym :)
OdpowiedzUsuń